Középkori templomok Nógrád megyében (DVD)
A hit és a hatalom házai

Középkori templomok és várak Nógrád megyében

A történeti Nógrád vármegye ma Magyarországhoz tartozó déli része hazánk műemlékekben egyik leggazdagabb vidéke. A 16. század második felében a királyi Magyarország és az Oszmán Birodalom között zajló folyamatos harcok ellenére számos középkori épület maradt ránk. Sok egyházi épület középkori eredetére csak az elmúlt bő fél évszázadban, műemléki helyreállításokhoz kapcsolódó kutatások során derült fény. Az előkerülő részletek örvendetesen nagy száma a mai napig nő. Jelen filmben húsz látványos középkori részletekkel bíró templommal ismerkedhetnek meg a film nézői.

52 perc

Rendező, operatőr: Shah Timor
Írta: Mag Hella
Rendező munkatárs: Ny. Kocsis Mónika
Szakértő: Dr. Feld István és Shah Gabriella
Narrátor: Csernák János

Közreműködött:
Bíró László, Dr. Fodor Miklós Zoltán, Horvát Tamás Csaba, Mengyi Károly, Steib Janka, Szikói Richárd, Sótér Tibor, Varga András

Támogatók:
Ásatárs Kft, Egyházasdengeleg Község Önkormányzata, Jobbágyi Község Önkormányzata, Tar Község Önkormányzata, Nógrád Megyei Önkormányzat, Nógrád Megyei Építészkamara, Nógrád KAS Kft, Firma Vizi és Szilasi

Cikk a nol.hu-n

Középkori templomok Nógrád megyében (DVD) - Középkori templomok Nógrád megyében